GüvercinciLer Forum III Guvercin III MUHABBET III KANARYA III PAPAGAN III KÖPEK III KEDİ IIII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GüvercinciLer Forum III Guvercin III MUHABBET III KANARYA III PAPAGAN III KÖPEK III KEDİ IIII

GüvercinciLer Forum III Guvercin III MUHABBET III KANARYA III PAPAGAN III KÖPEK III KEDİ IIII TÜM HAYVANLAR III

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapOyun Salonu
KuraLLara Uymayan Olursa ÖzeL Msj La [Mardinci]'Ye Şikayet Eden Ödüllendirilicek. ArkadaşLar 7 Adet Moderatör Alımı Olucaktır.. İlgiLenen ArkadaşLar Lütfen [MardinLi]'iLe İrtibata Geçsin.. GÜVERCİNCİLER FORUM ...
SaaT
Archive
KULLANICI PANELİ
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı ConfigureProfiliniz
Bilgiler
Seçenekler
İmza
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı Kwalletmanager Sosyal
Arkadaş ve Tanınmamış
Üye listesi
Grup
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı Newmsg Özel Mesaj
Gelen Kutusu
ÖM Gönder
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı Kthememgr
Gözlenmiş Konular
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» BURSA'DAN AYAKKABICI NİHAT ABİNİN SİNYALLİ KARABAŞ OYNARLARI
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Mart 08, 2010 9:36 pm tarafından İBRAHİM GÖKKAYRAK

» Zoonoz (Hayvanlardan İnsana Geçen) Hastalıklar
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Ocak 25, 2010 4:26 pm tarafından GüvercinciLeR

» c)Aşı Programı:
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Ocak 25, 2010 4:25 pm tarafından GüvercinciLeR

» Köpek Beslenmesinde Yapılan Hatalar
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Ocak 25, 2010 4:23 pm tarafından GüvercinciLeR

» köpek EĞİTİM TASMASI
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Ocak 25, 2010 4:23 pm tarafından GüvercinciLeR

» köpekler için DERİ SEVK NAYLON SEVK ZİNCİR SEVK
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Ocak 25, 2010 4:22 pm tarafından GüvercinciLeR

» köpekler için lazım olan eşyalar
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Ocak 25, 2010 4:22 pm tarafından GüvercinciLeR

» Hazır Mama Seçiminde Altın Öğütler..
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Ocak 25, 2010 4:21 pm tarafından GüvercinciLeR

» BARINAKLARIN BAKIM VE TEMİZLİĞİ
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyPtsi Ocak 25, 2010 4:21 pm tarafından GüvercinciLeR

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Anahtar-kelime
kuşları muhabbet
En iyi yollayıcılar
Mardinci
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı I_vote_lcapProbios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı Voting_barProbios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı I_vote_rcap 
GüvercinciLeR
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı I_vote_lcapProbios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı Voting_barProbios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı I_vote_rcap 
ßlack Raın
İBRAHİM GÖKKAYRAK
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 113 kişi Paz Tem. 30, 2017 11:32 pm tarihinde online oldu.
Anket

Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı

YazarMesaj
Mardinci
GÜVERCİNCİLER -- > ADMİN

GÜVERCİNCİLER -- > ADMİN
Mardinci

Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Aktif Gücü :
Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı Right_bar_bleue

Aktif Puanı : 680
Mesaj Puanı : 755444
İş/Hobiler : Hayvan ßesLeme

Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı Empty
MesajKonu: Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı   Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı EmptyC.tesi Ocak 23, 2010 9:49 am

Merhabalar. Ben iki soru sormak istiyorum. Özellikle de Uğur bey ile Türker beye
1) Probios tipi ilaçlara örnek verebilirler mi ? Türkiye’de bu tür ilaçları nerden bulabilirim ?
2) Ben uzun zamandır Vitaform kullanıyorum. Bunun içersindeki oksitetrat antibiyotiğini devamlı vermem bağırsak florasını ne kadar olumsuz etkiler. Oksitetrat güçlü bir antibiyotik mi ? Eğer gerçekten devamlı kullanmak zararlıysa içerisinde sadece vitamin kompleksi olan ilaç bulabilir miyim ? Çünkü bu tür ilaçların içinde çoğunlukla antibiyotikler bulunuyor. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımla. (Mordack – 02 Temmuz 2003)

Bildiğim kadarıyla PROBİOTİK kelimesi; Yunanca "YAŞAM İÇİN" anlamına gelen PROBİOS kelimesinden türetilmiştir ve Güvercinlerle ilgili geniş ve kapsamlı bilgiler içeren sitemizin SAĞLIK köşesinde Sayın Rahmi BOZKIR tarafından gerçekleştirilen çok güzel bir çalışma bulunmaktadır. İkinci sorunuz için konu hakkında araştırma yapmış uzmanlar tarafından verilecek cevapları ben de merak ediyorum. Saygılar. (Tuna/Niyazi Ertürk – 02 Temmuz 2003)

Selamlar güvercinlerimizin daha sağlıklı kalabilmeleri için gerek yemlerine katkı olarak gerekse direk sularına verebileceğimiz birçok firmanın ürettiği PROBİOTİKLER ülkemizde mevcuttur. DI-A-ZYME 256, PRIMALAC 454 (YEME), PRIMALAC W/S (SUYA) bunlardan sadece birkaç tanesidir. Yeme verilecek probiotiği, öncelikle yemi bir miktar sıvı yağ (1 kg yeme 1 yemek kaşığı) ile güzelce karıştırmak suretiyle nemlendirilir. Daha sonra 1 tatlı kaşığı probiotik bu nemlendirilmiş yeme karıştırılıp kuşlarımıza verilir. Diğer sorunuza gelince içersinde herhangi bir antibiyotik içeren bir ürün (vitaform gibi) uzun süreli kullanımlarda benim şahsi fikrim kesinlikle olumsuz etkileri olabilir. Zira mikroplar bu tür yanlış ve uzun vadeli kullanımlarda kendini antibiyotiğe karşı geliştirip ilacın etkisiz kalmasını sağlıyor. Bu gün gelişmiş ülkelerde görülen ve şu anda tıbbın çaresini bulamadığı (yavru hastalığı gibi) birçok hastalığın ortaya çıkmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de bana göre aşırı hijyenik ortamlar ve bilinçsizce ilaç kullanılmasıdır. Oysa kuşlarımızın doğal bağışıklılık sistemini zayıflatmamış olsaydık bu gün bu kadar hastalıkla karşı karşıya gelmemiş olacaktık. (Ürnek yabani güvercinler) İçersinde antibiyotik içermeyen direkt multivitamin olarak size Polisamin, Rovimiks, Supervit, Vitalyte vb. gibi ecza depolarında veya veteriner ilaçları satan eczanelerde bulabileceğiniz multivitamimleri tavsiye ederim. Bu vitaminleri de haftada 2 defadan fazla vermemenizi tavsiye ederim. şayet kuşlarınıza dönemine göre doğru oranda hazırlanmış yem veriyorsanız ilave olarak çok fazla bir şey vermenize gerek yoktur. Saygılar.
http://guvercinciler.yetkinforum.com

Probios Çeşitleri ve Devamlı Antibiyotik Kullanımı
1 sayfadaki 1 sayfası